BĄDŹ POMOSTEM DLA...

 

"Tylko zycie poswiecone dla drugiego czlowieka jest warte przezycia i moze byc w pelni wartosciowe i spelnione" - anonim

 Stowarzyszenie Pomost – Passerelle zostało zarejestrowane w Paryżu w styczniu 2007 r. To polonijna organizacja pozarządowa, pomagająca rodakom na obczyźnie. 

 Nazwa Pomost symbolizuje kładkę zarzuconą pomiędzy brakiem nadziei na wyjście z trudnej sytuacji, a konkretnymi rozwiązaniami w kierunku odzyskania szacunku do samego siebie i godności człowieka. 

 Początki Stowarzyszenia sięgają 2004 r. kiedy to, dzięki spontanicznej i bezinteresownej inicjatywie kilku osób, udzielono skutecznej pomocy uzależnionemu od heroiny młodemu, bezdomnemu mężczyźnie pochodzenia polskiego, a następnie objęto nią kolejnych beneficjentów. W połowie 2005 r. podejmowane przedsięwzięcia uzyskały wsparcie Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu, a także Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która udostępniła lokal, by umożliwić organizację cotygodniowych, otwartych spotkań dyskusyjnych dla potrzebujących Polaków. Obok akcji pomocowych rozpoczęto działalność profilaktyczną organizując spotkania, konferencje, warsztaty terapeutyczne, spektakle z udziałem byłych narkomanów. Powyższe działania objęły grupę około 500 osób. Duże zainteresowanie towarzyszące przedsięwzięciu oraz ogromne zapotrzebowanie na taką formę pomocy, stały siępodstawą do decyzji o sformalizowaniu działalności. Za podstawowy cel Stowarzyszenie przyjęło niesienie pomocy wszystkim, którzy z różnorodnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, żyją w warunkach skrajnego wykluczenia lub nadużywają środków psychoaktywnych. W sposób szczególny swoje działania Stowarzyszenie kieruje do osób bezdomnych, uzależnionych, ale także do tych, którzy nie potrafią zaadoptować się do życia na emigracji. W przeważającej większości odbiorcami działań Stowarzyszenia są Polacy zamieszkujący w Paryżu i okolicach, ale także inni obywatele państw Europy Centralnej i Wschodniej.

 

PROWADZIMY:

 OTWARTE SPOTKANIA ŚRODOWE W KAŻDĄ ŚRODĘ OD GODZ. 19.30 - 21.00

 BIURO SOCJALNE: CZWARTEK OD GODZ. 9.00 - 13.00

 Tel.: 06 68 53 59 79 

Emailpomostpasserelle@gmail.com

 

W RAZIE PYTAŃ LUB POMOCY-DZWOŃ LUB PISZ DO EKIPY

 

JEŚLI CHCESZ POMÓC TO MOŻESZ

"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu"

 

 

 

 

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

czwartek,
21 września 2023

(264. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Rok A, I
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Sonda

Czy częściej korzystasz ze strony internetowej parafii czy z facebooka parafialnego?

Ze strony parafialnej

Z facebooka

Z obu źródeł