„Kto śpiewa, dwa razy się modli...”

Chór „Oratorio”. Skład zmieniał sie wielokrotnie. Niektórzy przychodzili przez kilka miesięcy, inni dołączyli do chóru na lata – zależnie od tego, na ile pozwolił im pobyt w Paryżu. Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, którzy z rozmaitych powodów znaleźli się we Francji. Dlatego wiemy, że przynależność do „Oratorio” może być także okazją do nawiązania wartościowych znajomości, co nie pozostaje bez znaczenia zwłaszcza w początkowym okresie adaptacji do rzeczywistości emigracyjnej.

W tym, co robimy, pamiętamy, że muzyka ma być częścią celebracji eucharystycznej. W trakcie mszy św. modli się całe zgromadzenie wiernych, któremu przewodniczy kapłan. Podtrzymując śpiew liturgiczny bierzemy na siebie zobowiązanie, pełnimy służbę wobec pozostałych uczestników mszy. Nasz śpiew ma dawać poczucie pełniejszego uczestnictwa w liturgii, przynależności do wspólnoty wiernych, ma pomagać w modlitwie. Pragniemy przysłużyć się Bożej chwale poprzez „pobudzanie aktywnego uczestnictwa wiernych w śpiewie”. Chcemy, by jedność głosów sprzyjała jedności serc.

Spotykamy się na cotygodniowych próbach w niedziele o godz. 18.00. Jeśli jeszcze nie czujesz się na siłach, żeby stanąć z nami przed mikrofonem, przyjdź na niedzielną mszę św. o godz. 19:30. Posłuchaj, jak można śpiewem wzbogacać liturgię i w ten sposób stawać się narzędziem Pana.

Zapraszamy!

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

czwartek,
21 września 2023

(264. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Rok A, I
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Sonda

Czy częściej korzystasz ze strony internetowej parafii czy z facebooka parafialnego?

Ze strony parafialnej

Z facebooka

Z obu źródeł