„Kto śpiewa, dwa razy się modli...”

Chór „Oratorio”. Skład zmieniał sie wielokrotnie. Niektórzy przychodzili przez kilka miesięcy, inni dołączyli do chóru na lata – zależnie od tego, na ile pozwolił im pobyt w Paryżu. Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, którzy z rozmaitych powodów znaleźli się we Francji. Dlatego wiemy, że przynależność do „Oratorio” może być także okazją do nawiązania wartościowych znajomości, co nie pozostaje bez znaczenia zwłaszcza w początkowym okresie adaptacji do rzeczywistości emigracyjnej.

W tym, co robimy, pamiętamy, że muzyka ma być częścią celebracji eucharystycznej. W trakcie mszy św. modli się całe zgromadzenie wiernych, któremu przewodniczy kapłan. Podtrzymując śpiew liturgiczny bierzemy na siebie zobowiązanie, pełnimy służbę wobec pozostałych uczestników mszy. Nasz śpiew ma dawać poczucie pełniejszego uczestnictwa w liturgii, przynależności do wspólnoty wiernych, ma pomagać w modlitwie. Pragniemy przysłużyć się Bożej chwale poprzez „pobudzanie aktywnego uczestnictwa wiernych w śpiewie”. Chcemy, by jedność głosów sprzyjała jedności serc.

Spotykamy się na cotygodniowych próbach w niedziele o godz. 18.00. Jeśli jeszcze nie czujesz się na siłach, żeby stanąć z nami przed mikrofonem, przyjdź na niedzielną mszę św. o godz. 19:30. Posłuchaj, jak można śpiewem wzbogacać liturgię i w ten sposób stawać się narzędziem Pana.

Zapraszamy!

 

Dzisiaj jest

czwartek,
11 sierpnia 2022

(223. dzień roku)

Święta

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Wspomnienie św. Klary, dziewicy

Wyszukiwanie