KS. Łukasz SKAWIŃSKI
Kapłan diecezji rzeszowskiej, ur. 11.05.1978 r. w Jaśle. Przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Kazimierza Górnego 29.05.2004, wikariusz: parafia pw. Narodzenia NMP w Zaczerniu koło Rzeszowa (2004-2007), parafia Jasło - Fara (2007-2008). W sierpniu 2008 r. decyzją ks. biskupa K. Górnego został skierowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej. Rektor PMK mianował go wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Paryżu. Od września 2017 proboszcz francuskiej i polskiej parafii La Sainte Trinite w Lyonie. Od września 2023 r. proboszcz polskiej parafii p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Paryżu.
KS. Jan DZIEDZINA
Nazywam się ks. Jan Dziedzina, dziękuję Bogu że mogę tu z Wami być i chciałbym napisać kilka słów o sobie. Urodziłem się niemal równo 30 lat temu na południu Polski – na Sądecczyźnie w uroczej kotlinie Łącka. Ukończyłem szkołę średnią jako technik mechatronik, jednak już w wakacje między 2 a 3 technikum podczas pielgrzymki, przyszła mi myśl, która sporo poprzestawiała w moim życiu: by zostać księdzem. Tak też się stało, po siedmiu latach formacji w tarnowskim seminarium otrzymałem ten wspaniały dar kapłaństwa, którym chcę służyć jak umiem i tam gdzie jestem.
Jako ksiądz mogę być uczestnikiem wielu „małych-wielkich cudów”: mam na myśli radość duszpasterza, gdy ktoś wraca do konfesjonału po wielu latach, albo gdy rodzice przynoszą swoją pociechę i powierzają ją Bożej opiece poprzez chrzest, lub gdy narzeczeni wyznają sobie miłość aż po śmierć. Cieszę się też, że szeroko pojęte bycie księdzem jest dla wielu ludzi oparciem w ich trudnych doświadczeniach, troskach.
Jak to się stało że znalazłem się w Polskiej Misji Katolickiej we Francji? Od seminarium zacząłem uczyć się języka francuskiego i w tym celu trzy razy przyjechałem do polskich księży we Francji. Gdy byłem już księdzem, przed jednym z takich wyjazdów zadzwonił do mnie ks. Bogdan Brzyś – rektor PMK, który zapytał czy nie chciałbym przyjechać na stałe. Po trzech dniach namysłu zgodziłem się i w rezultacie ks. Biskup po zaledwie trzech latach mojej pracy duszpasterskiej skierował mnie do Was. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, którego doświadczam już od pierwszych dni i proszę o modlitwę.
KS. Paweł WITKOWSKI
Urodziłem się na pięknym Podkarpaciu k/Jasła. Imię wybrał dla mnie mój starszy brat Michał, który oglądając transmisję telewizyjną z wyboru na papieża Kardynała Karola Wojtyły (Św. Jana Pawła II), powiedział do naszych Rodziców, że jeśli będzie miał brata to da mu na imię - Paweł. I tak też się stało. Dziękuję Bogu i moim Rodzicom, za dar życia i dar wiary. Dziękuję za piękne imię z którego jestem dumny.
Młodość spędziłem w małej wiosce Opacie, gdzie się uczyłem w Szkole Podstawowej, naprawiałem stare motocykle i służyłem do mszy jako ministrant marząc o kapłaństwie. Po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle zrealizowałem swoje marzenie - wstąpiłem do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, które ukończyłem w 2004 roku. Następnie zostałem skierowany do parafii Św. Michała Archanioła w Rzeszowie, gdzie pracowałem przez trzy lata.
Od dziecka marzyłem nie tylko o tym, aby zostać księdzem, ale księdzem misjonarzem i pracować w Afryce. Jednak w 2007 r., Opatrzność Boża skierowała mnie do pracy w Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Pierwszą wspólnotą w jakiej posługiwałem była Polska Parafia w Dammarie-les-Lys. Po roku zostałem skierowany do pracy w parafiach francuskich w Centrum Misyjnym Fontainebleau. Następnie po kolejnych czterech latach rozpocząłem posługę w parafii polsko-francuskiej p.w. Trójcy Świętej w Lyonie, rok jako wikariusz i trzy lata jako proboszcz. Od roku 2016 do roku 2023 pełniłem posługę proboszcza w polskiej parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Paryżu. W roku 2023 rozpocząłem posługę w Sanktuarium Notre-Dame du Laus.
KS. kanonik Wacław SZUBERT
Po maturze zgłosił się do Częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, które w tym czasie mieściło się w Krakowie pod Wawelem. Po ukończeniu formacji seminaryjnej otrzymał z rąk ks. Biskupa Stefana Bareły, ordynariusza częstochowskiego święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w parafiach: Wieluń i Starcza. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim teologię moralną i psychologię. Następnie był wychowawcą kleryków w WSD w Częstochowie. Kolejne lata to praca w parafiach: Chojnice, Gryfice i Szczecin. W 1981 roku przybył do Francji, był duszpasterzem w Paryżu, Le Baudras, Grenoble, Dechy, a od 1984 roku – redaktorem naczelnym „Głosu Katolickiego”. Od 1996 r. był proboszczem naszej Parafii. Od 1 września 2016 roku, po 20 latach proboszczowania, przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Seminarium Polskim w Paryżu w Issy-Les-Moulineaux. Od 1 wrzesnia 2016 roku jest duszpasterzem wspólnoty polskiej w Amiens.
KS. BRONISŁAW ZIELIŃSKI
Urodziłem się 29 sierpnia 1984 roku w Nowym Sączu. Studiowałem w Seminarium Duchownym w Tarnowie. 30 maja 2009 r. przyjąłem święcenia kapłańskie. Przez 10 lat pracowałem jako wikariusz i katecheta. Moim hobby jest jazda na rowerze i łyżworolkach. Lubię czytać książki. Nie stronię też od pracy fizycznej. Otaczam Was codzienną modlitwą. Niech w każdym momencie naszego życia będzie Bóg uwielbiony. Niech Jego Łaska i Miłosierdzie nieustannie nam towarzyszą. Polecam się Waszej modlitwie i pokornie o nią proszę.
KS. MACIEJ SKOCZEŃ
2019/2020
Jestem księdzem od ponad 18 lat. Pierwsze lata mojego kapłaństwa spędziłem w diecezji tarnowskiej, następnie wyjechałem do Niemiec gdzie pracowałem 10 lat. Oprócz obowiązków parafialnych chętnie podejmowałem zadania związane z Nową Ewangelizacją. Urodziłem się 48 lat temu. Lubię przyrodę, las, góry i morze. Lubię także zabytki, najbardziej klasztory i kościoły. Najważniejszą osobą w moim życiu jest Jezus. Pierwsze lata życia spędziłem we wsi Piątkowa. Potem wraz rodziną przenieśliśmy się do Nowego Sącza. Jeżeli Bóg posyła do Ciebie księży, to znaczy, że o Tobie nie zapomniał.
Ks. Tomasz RAFALAK
2018/2019
ks. Marcin Mazur
kapłan diec. rzeszowskiej
ks. Bogdan Łoś
kapłan diec. zamojsko - lubaczowskiej
ks. Łukasz Baran
kapłan diec. sandomierskiej
ks. Mariusz Nitka
ks. Dariusz Wojtasik
kapłan archidiecezji katowickiej. Pochodzi z Siemianowic Śląskich. Święcenia kapłańskie przyjął w 1994 r. W Polsce pracował jako wikariusz w parafiach archidiecezji katowickiej: w Łaziskach Górnych i w Jaśkowicach Śląskich, a następnie jako kapelan szpitalny w Pszczynie i Katowicach. W latach 2002-2012 był kapelanem Szpitala Miejskiego oraz Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.
ks. Łukasz Skawiński
kapłan diecezji rzeszowskiej, ur. 11.05.1978 r. w Jaśle. Przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Kazimierza Górnego 29.05.2004, wikariusz: parafia pw. Narodzenia NMP w Zaczerniu koło Rzeszowa (2004-2007), parafia Jasło - Fara (2007-2008). W sierpniu 2008 r. decyzją ks. biskupa K. Górnego został skierowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej. Rektor PMK mianował go wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Paryżu. Od września 2017 proboszcz francuskiej i polskiej parafii La Sainte Trinite w Lyonie.
ks. Adam Galikowski
kapłan diecezji warszawsko-praskiej, ur. 21.04.1978 r. w Otwocku (parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Świdrze), wyświęcony 14 czerwca 2003 przez bpa K. Romaniuka, mgr i lic. teologii na PWTW (teol. pastoralna), studia doktoranckie z teol. duchowości na UKSW, wikariusz: par. św. Benedykta w Warszawie (2003-2008), M.B. Królowej Polski w Otwocku – Kresy (2008-2009), par. Wniebowzięcia N.M.P. w Paryżu (Francja) w ramach pracy w Polskiej Misji Katolickiej (2009 - 2011). Od września 2011 skierowany do pracy we francuskiej wspólnocie parafialnej Quimper Rive Gauche (departament Finistere, Bretania).