KS. Łukasz SKAWIŃSKI

       Kapłan diecezji rzeszowskiej, ur. 11.05.1978 r. w Jaśle. Przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Kazimierza Górnego 29.05.2004, wikariusz: parafia pw. Narodzenia NMP w Zaczerniu koło Rzeszowa (2004-2007), parafia Jasło - Fara (2007-2008). W sierpniu 2008 r. decyzją ks. biskupa K. Górnego został skierowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej. Rektor PMK mianował go wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Paryżu. Od września 2017 proboszcz  francuskiej i polskiej parafii La Sainte Trinite w Lyonie. Od września 2023 r. proboszcz polskiej parafii p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Paryżu. 

KS. Jan DZIEDZINA

 

    Nazywam się ks. Jan Dziedzina, dziękuję Bogu że mogę tu z Wami być i chciałbym napisać kilka słów o sobie. Urodziłem się niemal równo 30 lat temu na południu Polski – na Sądecczyźnie w uroczej kotlinie Łącka. Ukończyłem szkołę średnią jako technik mechatronik, jednak już w wakacje między 2 a 3 technikum podczas pielgrzymki, przyszła mi myśl, która sporo poprzestawiała w moim życiu: by zostać księdzem. Tak też się stało, po siedmiu latach formacji w tarnowskim seminarium otrzymałem ten wspaniały dar kapłaństwa, którym chcę służyć jak umiem i tam gdzie jestem.

    Jako ksiądz mogę być uczestnikiem wielu „małych-wielkich cudów”: mam na myśli radość duszpasterza, gdy ktoś wraca do konfesjonału po wielu latach, albo gdy rodzice przynoszą swoją pociechę i powierzają ją Bożej opiece poprzez chrzest, lub gdy narzeczeni wyznają sobie miłość aż po śmierć. Cieszę się też, że szeroko pojęte bycie księdzem jest dla wielu ludzi oparciem w ich trudnych doświadczeniach, troskach.

    Jak to się stało że znalazłem się w Polskiej Misji Katolickiej we Francji? Od seminarium zacząłem uczyć się języka francuskiego i w tym celu trzy razy przyjechałem do polskich księży we Francji. Gdy byłem już księdzem, przed jednym z takich wyjazdów zadzwonił do mnie ks. Bogdan Brzyś – rektor PMK, który zapytał czy nie chciałbym przyjechać na stałe. Po trzech dniach namysłu zgodziłem się i w rezultacie ks. Biskup po zaledwie trzech latach mojej pracy duszpasterskiej skierował mnie do Was. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, którego doświadczam już od pierwszych dni i proszę o modlitwę.

KS. Paweł WITKOWSKI

       Urodziłem się na pięknym Podkarpaciu k/Jasła. Imię wybrał dla mnie mój starszy brat Michał, który oglądając transmisję telewizyjną z wyboru na papieża Kardynała Karola Wojtyły (Św. Jana Pawła II), powiedział do naszych Rodziców, że jeśli będzie miał brata to da mu na imię - Paweł. I tak też się stało. Dziękuję Bogu i moim Rodzicom, za dar życia i dar wiary. Dziękuję za piękne imię z którego jestem dumny. 

       Młodość spędziłem w małej wiosce Opacie, gdzie się uczyłem w Szkole Podstawowej, naprawiałem stare motocykle i służyłem do mszy jako ministrant marząc o kapłaństwie. Po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle zrealizowałem swoje marzenie - wstąpiłem do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, które ukończyłem w 2004 roku. Następnie zostałem skierowany do parafii Św. Michała Archanioła w Rzeszowie, gdzie pracowałem przez trzy lata.

       Od dziecka marzyłem nie tylko o tym, aby zostać księdzem, ale księdzem misjonarzem i pracować w Afryce. Jednak w 2007 r., Opatrzność Boża skierowała mnie  do pracy w Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Pierwszą wspólnotą w jakiej posługiwałem była Polska Parafia w Dammarie-les-Lys. Po roku zostałem skierowany do pracy w parafiach francuskich w Centrum Misyjnym Fontainebleau. Następnie po kolejnych czterech latach rozpocząłem posługę w parafii polsko-francuskiej p.w. Trójcy Świętej w Lyonie, rok jako wikariusz i trzy lata jako proboszcz. Od roku 2016 do roku 2023 pełniłem posługę proboszcza w polskiej parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Paryżu. W roku 2023 rozpocząłem posługę w Sanktuarium Notre-Dame du Laus. 

KS. kanonik Wacław SZUBERT

Po maturze zgłosił się do Częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, które w tym czasie mieściło się w Krakowie pod Wawelem. Po ukończeniu formacji seminaryjnej otrzymał z rąk ks. Biskupa Stefana Bareły, ordynariusza częstochowskiego święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w parafiach: Wieluń i Starcza. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim teologię moralną i psychologię. Następnie był wychowawcą kleryków w WSD w Częstochowie. Kolejne lata to praca w parafiach: Chojnice, Gryfice i Szczecin. W 1981 roku przybył do Francji, był duszpasterzem w Paryżu, Le Baudras, Grenoble, Dechy, a od 1984 roku – redaktorem naczelnym „Głosu Katolickiego”. Od 1996 r. był proboszczem naszej Parafii. Od 1 września 2016 roku, po 20 latach proboszczowania, przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Seminarium Polskim w Paryżu w Issy-Les-Moulineaux. Od 1 wrzesnia 2016 roku jest duszpasterzem wspólnoty polskiej w Amiens.

 KS. BRONISŁAW ZIELIŃSKI

Urodziłem się 29 sierpnia 1984 roku w Nowym Sączu. Studiowałem w Seminarium Duchownym w Tarnowie. 30 maja 2009 r. przyjąłem święcenia kapłańskie. Przez 10 lat pracowałem jako wikariusz i katecheta. Moim hobby jest jazda na rowerze i łyżworolkach. Lubię czytać książki. Nie stronię też od pracy fizycznej. Otaczam Was codzienną modlitwą. Niech w każdym momencie naszego życia będzie Bóg uwielbiony. Niech Jego Łaska i Miłosierdzie nieustannie nam towarzyszą. Polecam się Waszej modlitwie i pokornie o nią proszę.

 

 KS. MACIEJ SKOCZEŃ

2019/2020

Jestem księdzem od ponad 18 lat. Pierwsze lata mojego kapłaństwa spędziłem w diecezji tarnowskiej, następnie wyjechałem do Niemiec gdzie pracowałem 10 lat. Oprócz obowiązków parafialnych chętnie podejmowałem zadania związane z Nową Ewangelizacją. Urodziłem się 48 lat temu. Lubię przyrodę, las, góry i morze. Lubię także zabytki, najbardziej klasztory i kościoły. Najważniejszą osobą w moim życiu jest Jezus. Pierwsze lata życia spędziłem we wsi Piątkowa. Potem wraz rodziną przenieśliśmy się do Nowego Sącza. Jeżeli Bóg posyła do Ciebie księży, to znaczy, że o Tobie nie zapomniał.

 

Ks. Tomasz RAFALAK 

2018/2019

ks. Marcin Mazur

kapłan diec. rzeszowskiej

ks. Bogdan Łoś

kapłan diec. zamojsko - lubaczowskiej

ks. Łukasz Baran

kapłan diec. sandomierskiej

ks. Mariusz Nitka

 

ks. Marcin Kozioł

kapłan diec. tarnowskiej, pochodzi z Krościenka nad Dunajcem, święcenia kapłańskie w 2004 r., parafie: Bobowa (2004-2007), Szczurowa (2007-2012). W PMK od 2012 r.

ks. Dariusz Wojtasik

kapłan archidiecezji katowickiej. Pochodzi z Siemianowic Śląskich. Święcenia kapłańskie przyjął w 1994 r. W Polsce pracował jako wikariusz w parafiach archidiecezji katowickiej: w Łaziskach Górnych i w Jaśkowicach Śląskich, a następnie jako kapelan szpitalny w Pszczynie i Katowicach. W latach 2002-2012 był kapelanem Szpitala Miejskiego oraz Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

ks. Jan Cetnar

kapłan diecezji rzeszowskiej

 

 

 

ks. Piotr Wroblewski

kapłan diecezji drohiczyńskiej, wyświecony w 2007 r. przez rece Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza; W 2010 roku skierowany do poslugi we Francji. Posługuje w parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Paryżu I od 2010 roku.

Ad Maiorem Dei Gloriam! 

 

ks. Łukasz Skawiński

kapłan diecezji rzeszowskiej, ur. 11.05.1978 r. w Jaśle.  Przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Kazimierza Górnego 29.05.2004, wikariusz: parafia pw. Narodzenia NMP w Zaczerniu koło Rzeszowa (2004-2007), parafia Jasło - Fara (2007-2008). W sierpniu 2008 r. decyzją ks. biskupa K. Górnego został skierowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej. Rektor PMK mianował go wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Paryżu. Od września 2017 proboszcz  francuskiej i polskiej parafii La Sainte Trinite w Lyonie.

ks. Adam Galikowski

kapłan diecezji warszawsko-praskiej, ur. 21.04.1978 r. w Otwocku (parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Świdrze), wyświęcony 14 czerwca 2003 przez bpa K. Romaniuka, mgr i lic. teologii na PWTW (teol. pastoralna), studia doktoranckie z teol. duchowości na UKSW, wikariusz: par. św. Benedykta w Warszawie (2003-2008), M.B. Królowej Polski w Otwocku – Kresy (2008-2009), par. Wniebowzięcia N.M.P. w Paryżu (Francja) w ramach pracy w Polskiej Misji Katolickiej (2009 - 2011). Od września 2011 skierowany do pracy we francuskiej wspólnocie parafialnej Quimper Rive Gauche (departament Finistere, Bretania).

 

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

czwartek,
21 września 2023

(264. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Rok A, I
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Sonda

Czy częściej korzystasz ze strony internetowej parafii czy z facebooka parafialnego?

Ze strony parafialnej

Z facebooka

Z obu źródeł