KS. PAWEŁ WITKOWSKI

       Urodziłem się na pięknym Podkarpaciu k/Jasła. Imię wybrał dla mnie mój starszy brat Michał, który oglądając transmisję telewizyjną z wyboru na papieża Kardynała Karola Wojtyły (Św. Jana Pawła II), powiedział do naszych Rodziców, że jeśli będzie miał brata to da mu na imię - Paweł. I tak też się stało. Dziękuję Bogu i moim Rodzicom, za dar życia i dar wiary. Dziękuję za piękne imię z którego jestem dumny. 

       Młodość spędziłem w małej wiosce Opacie, gdzie się uczyłem w Szkole Podstawowej, naprawiałem stare motocykle i służyłem do mszy jako ministrant marząc o kapłaństwie. Po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle zrealizowałem swoje marzenie - wstąpiłem do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, które ukończyłem w 2004 roku. Następnie zostałem skierowany do parafii Św. Michała Archanioła w Rzeszowie, gdzie pracowałem przez trzy lata.

       Od dziecka marzyłem nie tylko o tym, aby zostać księdzem, ale księdzem misjonarzem i pracować w Afryce. Jednak w 2007 r., Opatrzność Boża skierowała mnie  do pracy w Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Pierwszą wspólnotą w jakiej posługiwałem była Polska Parafia w Dammarie-les-Lys. Po roku zostałem skierowany do pracy w parafiach francuskich w Centrum Misyjnym Fontainebleau. Następnie po kolejnych czterech latach rozpocząłem posługę w parafii polsko-francuskiej p.w. Trójcy Świętej w Lyonie, rok jako wikariusz i trzy lata jako proboszcz, aż do dzisiaj.

       Proszę Boga o pomoc, a Was Czcigodni Parafianie o modlitwę i cierpliwość.

Ks. Jan Dziedzina

Ks. Wacław SZUBERT

ks. kanonik Wacław Szubert

Po maturze zgłosił się do Częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, które w tym czasie mieściło się w Krakowie pod Wawelem. Po ukończeniu formacji seminaryjnej otrzymał z rąk ks. Biskupa Stefana Bareły, ordynariusza częstochowskiego święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w parafiach: Wieluń i Starcza. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim teologię moralną i psychologię. Następnie był wychowawcą kleryków w WSD w Częstochowie. Kolejne lata to praca w parafiach: Chojnice, Gryfice i Szczecin. W 1981 roku przybył do Francji, był duszpasterzem w Paryżu, Le Baudras, Grenoble, Dechy, a od 1984 roku – redaktorem naczelnym „Głosu Katolickiego”. Od 1996 r. był proboszczem naszej Parafii. Od 1 września 2016 roku, po 20 latach proboszczowania, przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Seminarium Polskim w Paryżu w Issy-Les-Moulineaux. Od 1 wrzesnia 2016 roku jest duszpasterzem wspólnoty polskiej w Amiens.

 KS. BRONISŁAW ZIELIŃSKI

Urodziłem się 29 sierpnia 1984 roku w Nowym Sączu. Studiowałem w Seminarium Duchownym w Tarnowie. 30 maja 2009 r. przyjąłem święcenia kapłańskie. Przez 10 lat pracowałem jako wikariusz i katecheta. Moim hobby jest jazda na rowerze i łyżworolkach. Lubię czytać książki. Nie stronię też od pracy fizycznej. Otaczam Was codzienną modlitwą. Niech w każdym momencie naszego życia będzie Bóg uwielbiony. Niech Jego Łaska i Miłosierdzie nieustannie nam towarzyszą. Polecam się Waszej modlitwie i pokornie o nią proszę.

 

 KS. MACIEJ SKOCZEŃ

2019/2020

Jestem księdzem od ponad 18 lat. Pierwsze lata mojego kapłaństwa spędziłem w diecezji tarnowskiej, następnie wyjechałem do Niemiec gdzie pracowałem 10 lat. Oprócz obowiązków parafialnych chętnie podejmowałem zadania związane z Nową Ewangelizacją. Urodziłem się 48 lat temu. Lubię przyrodę, las, góry i morze. Lubię także zabytki, najbardziej klasztory i kościoły. Najważniejszą osobą w moim życiu jest Jezus. Pierwsze lata życia spędziłem we wsi Piątkowa. Potem wraz rodziną przenieśliśmy się do Nowego Sącza. Jeżeli Bóg posyła do Ciebie księży, to znaczy, że o Tobie nie zapomniał.

 

Ks. Tomasz RAFALAK 

2018/2019

ks. Marcin Mazur

kapłan diec. rzeszowskiej

ks. Bogdan Łoś

kapłan diec. zamojsko - lubaczowskiej

ks. Łukasz Baran

kapłan diec. sandomierskiej

ks. Mariusz Nitka

 

ks. Marcin Kozioł

kapłan diec. tarnowskiej, pochodzi z Krościenka nad Dunajcem, święcenia kapłańskie w 2004 r., parafie: Bobowa (2004-2007), Szczurowa (2007-2012). W PMK od 2012 r.

ks. Dariusz Wojtasik

kapłan archidiecezji katowickiej. Pochodzi z Siemianowic Śląskich. Święcenia kapłańskie przyjął w 1994 r. W Polsce pracował jako wikariusz w parafiach archidiecezji katowickiej: w Łaziskach Górnych i w Jaśkowicach Śląskich, a następnie jako kapelan szpitalny w Pszczynie i Katowicach. W latach 2002-2012 był kapelanem Szpitala Miejskiego oraz Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

ks. Jan Cetnar

kapłan diecezji rzeszowskiej

 

 

 

ks. Piotr Wroblewski

kapłan diecezji drohiczyńskiej, wyświecony w 2007 r. przez rece Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza; W 2010 roku skierowany do poslugi we Francji. Posługuje w parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Paryżu I od 2010 roku.

Ad Maiorem Dei Gloriam! 

 

ks. Łukasz Skawiński

kapłan diecezji rzeszowskiej, ur. 11.05.1978 r. w Jaśle.  Przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Kazimierza Górnego 29.05.2004, wikariusz: parafia pw. Narodzenia NMP w Zaczerniu koło Rzeszowa (2004-2007), parafia Jasło - Fara (2007-2008). W sierpniu 2008 r. decyzją ks. biskupa K. Górnego został skierowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej. Rektor PMK mianował go wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Paryżu. Od września 2017 proboszcz  francuskiej i polskiej parafii La Sainte Trinite w Lyonie.

ks. Adam Galikowski

kapłan diecezji warszawsko-praskiej, ur. 21.04.1978 r. w Otwocku (parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Świdrze), wyświęcony 14 czerwca 2003 przez bpa K. Romaniuka, mgr i lic. teologii na PWTW (teol. pastoralna), studia doktoranckie z teol. duchowości na UKSW, wikariusz: par. św. Benedykta w Warszawie (2003-2008), M.B. Królowej Polski w Otwocku – Kresy (2008-2009), par. Wniebowzięcia N.M.P. w Paryżu (Francja) w ramach pracy w Polskiej Misji Katolickiej (2009 - 2011). Od września 2011 skierowany do pracy we francuskiej wspólnocie parafialnej Quimper Rive Gauche (departament Finistere, Bretania).