18-23 czerwca 2018

nKALENDARZ LITURGICZNY NAJBLIŻSZEGO TYGODNIA

18 czerwca - poniedziałek  - Wsp. świętej Elżbiety, dziewicy, zakonnicy

19 czerwca - wtorek - Wsp. dowolne świętego Romualda, opata    

20 czerwca - środa - Wsp. błogosławionej Benigny, dziewicy i męczennicy

21 czerwca - czwartek  - Wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

     23 czerwca- sobota - Wsp. świętego Józefa Cafasso, prezbitera                

nNABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Przeżywamy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe, odbywają się: w dni powszednie o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 15.30.  Serdecznie zapraszamy.

nZAKOŃCZENIE ROKU KATECHETYCZNEGO

Dzisiaj, 17 czerwca, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna na zakończenie roku katechizacji przy naszej Parafii. Zapraszamy wszystkie dzieci kończące rok szkolno-katechetyczny.

nSPOTKANIE KANDYDATÓW NA MINISTRANTÓW

Dzisiaj, 17 czerwca, po Mszy św. o godz. 14.00. Kandydatem na ministranta może zostać każdy chłopiec, który przystąpił do I Komunii Świętej. Okres „Kandydatury” to czas od zapisu do Niedzieli, 14 października 2018 r. kiedy to w sposób uroczysty, podczas Mszy świętej kandydaci zostaną przyjęci do grona ministrantów naszej parafii. Kandydatura jest czasem przygotowania do pełnienia służby.

nŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W PANAMIE

Spotkanie chętnych odbędzie się w środę, 20 czerwca, o godz. 20.00 w biurze parafialnym. Zapraszamy.

nKONGRES MŁODZIEŻY W WARSZAWIE

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w II Kongresie Młodych, który odbędzie się w dniach od 28.07 do 05.08. 2018 r. w Warszawie. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym.

nPIELGRZYMKA DO FATIMY

- Pielgrzymka do Fatimy od 9 do 14 października 2018 r.

Zapisy oraz szczegółowe informacje u Ks. K. Gawrona, 11, rue Jules Guesde 92130 Issy-les-Moulineaux, e-mail: .

nNAUKA JĘZYKA POLSKIEGO DLA DZIECI

Dzieci mogą uczyć się języka polskiego w szkołach francuskich w ramach systemu Education Nationale. Lekcje odbywają się w 2 szkołach w Paryżu: środa i sobota – Paryż 4; środa rano Paryż 1 (koło Parafii polskiej). Lekcje prowadzone są dla poziomów od CE1 do Terminale (włącznie z przygotowaniem z j. polskiego w ramach matury francuskiej). Program nauczania przystosowany jest dla dzieci, które na stałe mieszkają we Francji. Dzieci mogą się uczyć polskiego jako drugiego języka lub ulepszać swoje umiejętności. Kontakt: joanna.zulauf@gmail.com

nKURS JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Dla początkujących będzie trwał od 14 maja do 29 czerwca (trzy razy w tygodniu) oraz kurs dla tych, którzy już uczyli się języka od 15 maja do 28 czerwca (dwa razy w tygodniu). Zapisy przed zajęciami, które zaczynają o godz. 20.30 w salce parafialnej. Odbędzie się również kurs wakacyjny od 4 do 30 lipca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 

 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY GŁOSU KATOLICKIEGO, DO KIOSKU, KRYPTY I BARKU.