III NIEDZIALA ZWYKŁA 24.01.2021

 

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

 

Trzecią niedzielę zwykłą - zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”. A będąc „dobry i łaskawy, wskazuje drogę grzesznikom, a pokornym pomaga czynić dobrze i uczy ubogich dróg swoich” -tak nas dzisiaj zapewnia psalmista. Spójrzmy zatem na nasze życie i postępowanie, wejrzyjmy głębiej w nasze sumienia wsłuchując się w te słowa Pisma świętego, które wyjątkowo mocno rozbrzmiewają w tych dniach w naszych duszach. Prośmy o przebaczenie win, abyśmy mogli do czystych serc przyjąć żyjącego Pana - Jednorodzonego Syna, który przychodzi dzisiaj pod postacią tego Słowa, które Bóg do nas kieruje, i tego Chleba życia, którym nas karmi. 

  

FRANCUSCY BISKUPI

ZAPRASZAJĄ DO POSTU I MODLITWY

 

Projekt nowelizacji prawa bioetycznego we Francji wkrótce wraca do Senatu. Rząd Francuski usiłuje jak najszybciej wprowadzić ustawę, która wiąże się z poważnymi zagrożeniami dla naszego społeczeństwa, ponieważ narusza porządek ludzkiego pochodzenia. Proponowana ustawa zamiast obrony praw dziecka chce   dopuścić do badań na embrionach ludzkich. Celem nadrzędnym proponowanych badań nie jest troska o integralność i zdrowie embrionu, ale raczej poprawa wyników techniki medycznie wspomaganej prokreacji.

Biskupi Francji, wzywają wszystkich katolików, a także mężczyzn i kobiety dobrej woli, aby zwrócili się do Boga, modląc się i poszcząc, prosząc Go o łaskę otwarcia naszych oczu na kwestię świętości i nienaruszalności ludzkiego życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. 

Proponują podjęcie postu i modlitwy osobistej lub rodzinnej, w piątek 29 stycznia i 5 lutego. Duchową walkę można podjąć, jeśli pozwalają nam na to warunki zdrowotne. 

 

 

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH W DZIEŃ POWSZEDNI I W NIEDZIELĘ

 

       Od poniedziałku do soboty godz. 8.00 i 16.00, o godz. 15.00 adoracja i możliwość spowiedzi. W niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 14.00 i 16.00.  

 

 

– Z życia Parafii –

 

KALENDARZ LITURGICZNY NAJBLIŻSZEGO TYGODNIA

 

25    stycznia           poniedziałek               Nawrócenie św. Piotra Apostoła

26    stycznia           wtorek                        Wsp. Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

27    stycznia           środa                           Św. Anieli Merici, dziewicy

28    stycznia           czwartek                      Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dra Kościoła

 

 

 POMOC DLA OSÓB CHORYCH NA TRĄD

Dzisiaj, po Mszach św. o godz.8.00, 9.30 i 11.00, prowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc dla osób chorych na trąd. Za każdą złożoną ofiarę składamy podziękowanie, zapewniając o modlitwie za ofiarodawców.

 

 

SPOTKANIE WSPÓLNOTY WEJDŹ NAWET PRZEZ DACH

 

Kolejne spotkanie wspólnoty „Wejdź nawet przez dach” odbędzie się w poniedziałek, 25 stycznia o godz. 20.00 w programie ZOOM. Informacje na Facebooku wspólnoty lub parafii.

 

SPOTKANIE DLA RODZICÓW KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Spotkanie dla Rodziców Kandydatów mających przyjąć Sakrament Bierzmowania odbędzie się we wtorek, 26 stycznia o godz. 20.00, poprzez aplikację zoom.

 

 

 NAWIEDZENIE OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO W NASZYCH DOMACH

Podajemy kilka praktycznych wskazówek dotyczących przyjęcia obrazu przez daną osobę lub rodzinę:

jeśli przyjęcie obrazu wypada w tygodniu - osoba/rodzina odbiera obraz w wybranym przez siebie dniu pod koniec Mszy świętej o godz.8.00 lub 16.00, jeśli przyjęcie obrazu wypada w Niedzielę - osoba/rodzina odbiera obraz na końcu Mszy świętej o godz. 11.00. Obraz udaje się do osoby/rodziny i pozostaje u niej dwie doby. Po upływie wyznaczonego czasu osoba/rodzina przynosi obraz do zakrystii przed Mszą o godz.8.00 lub 16.00. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym

 

MSZE ŚWIĘTE TRANSMITOWANE

na parafialnym kanale YouTube - Parafia Concorde Paryż

W każdą Niedzielę o godz. 11.00 i 14.00.

Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału.

Jesteśmy na Facebooku

Polska Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Paryżu „Concorde”.

Strona parafii:

http://www.paris.parafia.info.pl/

 

 

SKLEPIK PARAFIALNY

Czynny jest w każdą Niedzielę od godz. 8.00 do 17.30. Zachęcamy do nabywania m.in. Gromnic, Ewangelii na każdy dzień 2021 roku, różnych kalendarzy, a także wartościowych książek, dewocjonaliów oraz prasy katolickiej i codziennej.

 

 

KRYPTA PARAFIALNA

 

Czynna jest w każdą Niedzielę, od godz. 8.00 do 17.30.Oferuje smaczne: ciasta, pączki, kotlet schabowy, bigos, pierogi ruskie, z kapustą i grzybami - NA WYNOS!!!

 

 

Sklepik i Krypta pomagają w finansowym utrzymaniu naszej parafii.

Dziękujemy za Waszą hojność. Niech Pan Bóg Wam błogosławi.