10 - 15  grudnia 2018

nKALENDARZ LITURGICZNY NAJBLIŻSZEGO TYGODNIA

10 grudnia           poniedziałek             wsp. św. Grzegorza Wielkiego III, papieża

11 grudnia           wtorek                       wsp. św. Damazego I, papieża

13 grudnia           czwartek                   wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy

14 grudnia           piątek                        wsp. św. Jana od krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

nDZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA

Dzisiaj, na Mszę św. o godz. 14.00, przybędzie do najmłodszych św. Mikołaj, Po Mszy św. będzie wręczał dzieciom prezenty. Ofiarę dla św. Mikołaja można złożyć przy wyjściu z kościoła 16 grudnia. Za pomoc św. Mikołaj składa gorące Bóg zapłać.

nSPOTKANIE MISYJNE

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 16.00, ks. Tomasz zaprasza na spotkanie, na którym opowie o swojej 10-letniej pracy na misjach w Rosji. Spotkanie odbędzie się w kościele i będzie połączone z pokazem zdjęć z Syberii i Sachalina.

nMSZA ŚW. WSPÓLNOTY „ARKA”

Msza św. sprawowana będzie w piątek, 14 grudnia, o godz. 20.00.

nNOWENNA DO DZIECIĄTKA JEZUS

Od 16 do 24 grudnia będziemy przeżywać Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

nSPOTKANIE RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I KOMUNII ŚW.

W niedzielę, 16 grudnia, po Mszy św. o godz. 14.00, odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w 2019 r.

n„SPOTKANIE Z WIESZCZAMI”

W niedziele, 16 grudnia 2018, po Mszy o godz. 16.00 zapraszamy na przedstawienie « Spotkanie z Wieszczami » o  Wielkiej Emigracji i o tworzeniu się Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Na spektakl zaprasza wspólnota „Arka”.

nWIGILIA DLA OSÓB SAMOTNYCH

Nasza Parafia organizuje Wigilię dla osób samotnych. Rozpocznie się ona w poniedziałek, 24 grudnia, o godz.  18.00  w naszym  kościele. Ze względu  na ograniczoną  ilość  miejsc zapraszamy   w  pierwszej   kolejności   osoby   samotne   i   będące  w potrzebie.   Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

nMSZA ZA ZMARŁYCH W MIJAJĄCYM ROKU 2018

W piątek, 28 grudnia 2018 r., o godz. 18.30 będziemy modlić się o łaskę nieba dla zmarłych w mijającym roku. Imiona zmarłych można wpisać w zakrystii lub biurze parafialnym.

nNIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 30 GRUDNIA 2018

Podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się za rodziny i małżeństwa. Na wszystkich Mszach św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Imiona i nazwiska małżonków można zapisać w zakrystii lub biurze parafialnym.

nSKLEPIK PARAFIALNY

Zapraszamy do sklepiku parafialnego. Do nabycia lampiony na adwent, kartki świąteczne, opłatki i świece wigilijne, szopki i żłóbki, zestawy kolędowe, bombki i ozdoby choinkowe, aniołki, sianko, serwetki do dekoracji stołu wigilijnego, kolędy na CD, książki, malowanki dla dzieci o św. Mikołaju i Bożym Narodzeniu. Ewangelia na każdy dzień na 2019 rok, duży wybór kalendarzy. Sklepik czynny w godz.: 8.30-19.30.

nKALENDARZE GŁOSU KATOLICKIEGO

Można już nabyć przy wyjściu z kościoła, dwujęzyczny kalendarz na rok 2019. Cena 4 €. 

nPORTAL POLSKIFR – WWW.POLSKIFR.FR 

 

ZAPRASZAMY do BARKU

oraz do odnowionej KRYPTY czynnej od godz. 10.15 do 22.00