SPOTKANIE RODZICÓW I DZIECI Z KOMUNII ŚW. ROCZNICOWEJ

odbędzie się w niedzielę, 6 maja 2018 r., po Mszy św. o godz. 11.00.

(jadących do Lourdes)

 

 

 

Paryż, 21.01.2018 r.

Informacje dla rodziców

1.    Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej, w tym roku, będzie miała miejsce 3 czerwca (Uroczystość Bożego Ciała) na Mszy Świętej o godzinie 11.00.

2.     W związku z powyższym bardzo serdecznie  proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu Uroczystości. 1 czerwca (tj. piątek) po Mszy Świętej wieczornej proszę o posprzątanie kościoła. Chcielibyśmy również zaznaczyć wyjątkowość tego dnia poprzez dekoracje kwiatowe, wręczenie pamiątkowych dyplomów, złożenie daru ołtarza jak wiadomo wiąże się to z pewnymi kosztami dlatego prosimy o złożenie 20 euros na ten cel.

3.     Dnia 2 czerwca (tj. sobota) o godz. 14.00 przewidziana jest próba dla dzieci przed Uroczystością. Prosimy o przywiezienie swojego dziecka do kościoła.

4.     Termin spowiedzi: 1 czerwca (I Piątek miesiąca) od godziny 17.00 oraz można korzystać ze spowiedzi św. w ciągu tygodnia podczas każdej Mszy Świętej.

5.     Przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca dzieci zbierały podpisy w swoich książeczkach. Bardzo prosimy, aby po ostatniej spowiedzi – w pierwszy piątek czerwca – dzieci przekazały te książeczki księdzu lub katechetom – będzie to dar ołtarza, który dzieci złożą podczas swojej mszy rocznicowej.

6.     Następne spotkanie odbędzie się 18 marca po Mszy św. o godz. 11.00.

 

 

 

Dziękczynna Pielgrzymka do Lourdes

 

Piękną tradycją naszej parafii jest organizowanie dziękczynnej pielgrzymki dla dzieci, które będą przeżywać I Rocznicę Komunii Świętej. Po całym roku bliskości z Panem Jezusem, głównym celem jest dziecięce dziękczynienie za dar spowiedzi św., Komunii Św. a także za rodziców, bliskich, duszpasterzy i katechetów. Pielgrzymka ma również na celu zawierzenie Matce Bożej kolejnych lat życia w łączności z Panem Bogiem. Jest to piękny czas modlitwy, niekiedy nawet, całych Rodzin powierzając wszystkie sprawy Bożej dobroci przez ręce Maryi.

Pielgrzymka Dzieci Rocznicowych wraz z Rodzicami połączona jest z Europejską Pielgrzymką Polaków do Lourdes. 

 

Termin Pielgrzymki

9-12 maja 2018 r.

- wyjazd: środa, 9 maja, o godz. 20.00 - powrót: sobota, 12 maja, około godz. 23.00.

 

Koszt pielgrzymki: 1. Rodzic + Dziecko (do 12 l) = 310 euros

(autokar, zakwaterowanie, posiłki, wyjazd do Grot Betharram)

- dziecko: 125 euros

- dorosły: 185 euros

 

Zgłoszenia,  zapisy i wpłaty do 18 marca 2018 r.

7.