Spotkania Grupy Rodzinnej Al Anon "Nadzieja" Paryż odbywają się w każdy poniedziałek o godz.20:00 w salce św. Józefa w kościele polskim na Concorde (263 bis, rue Saint-Honoré,75001).

GRUPY RODZINNE AL-ANON

Grupy Rodzinne Al-Anon to wspólnota osób, które mają wśród rodziny lub przyjaciół kogoś chorującego na alkoholizm. W skład Grup Rodzinnych Al-Anon wchodzą: Grupy Al-Anon, Grupy Alateen (grupy dla dzieci i nastolatków) i Grupy Al-Anon Dorosłe Dzieci (grupy dla tzw. Dorosłych Dzieci Alkoholików).

Nazwa Al-Anon powstała z pierwszych sylab angielskich wyrazów Alcoholics Anonymous czyli Anonimowi Alkoholicy.

Podstawą „filozofii” Al-Anon jest Dwanaście Stopni, zaadaptowanych z Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików.

Grupy Rodzinne Al-Anon istnieją w ponad 130 krajach, mając ok. 33 tysiące grup Al-Anon i ok. 4 tysięcy grup Alateen. W Polsce jest blisko 350 grup Al-Anon, 15 grup Alateen i na 6 grupach Al-Anon spotykają się dorosłe dzieci (dane z 2014 r.).

CO TO JEST AL-ANON?

Grupy Rodzinne Al-Anon są wspólnotą krewnych i przyjaciół alkoholików. Istnieją one w tym celu, aby rozwiązywać wspólne problemy przez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jesteśmy przekonani, że alkoholizm jest chorobą rodzinną i że zmiana naszego nastawienia może przyczynić się do ich wyleczenia.

Al-Anon nie jest związany z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją ani z jakąkolwiek instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W sprawach niedotyczących wspólnoty, Al-Anon nie zajmuje żadnego stanowiska, nie popiera ich ani nie odrzuca.

W Al-Anon nie ma składek członkowskich. Al-Anon jest samowystarczalny dzięki dobrowolnym datkom uczestników spotkania. Jedynym motywem działania w Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Realizujemy to przez praktykowanie Dwunastu Stopni, przez serdeczne przyjmowanie i dodawanie otuchy rodzinom alkoholików, oraz zrozumienie i dodawanie odwagi samemu alkoholikowi.

Sugerowane brzmienie Preambuły zaakceptowane przez Komitet ds. Taktyki w dniu 07.09.2013 r.

NASZ CEL

„Każda grupa Al-Anon ma tylko jeden cel: niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Realizujemy to poprzez stosowanie Dwunastu Stopni w naszym własnym życiu, przez zrozumienie i dodawanie otuchy naszym pijącym krewnym oraz przez serdeczne przyjmowanie i okazywanie zrozumienia rodzinom alkoholików”.

Tradycja Piąta Al-Anon

Al-Anon

To ludzie, którzy tak jak i ty, martwią się, że ktoś z bliskich pije za dużo. Choroba alkoholowa wpływa na każdego członka rodziny. Otoczenie pijącego zostaje przez tę chorobę jakby „napromieniowane”, zachowanie najbliższych zmienia się, choć oni sami często tego nie widzą. Rodziny i przyjaciele alkoholika otrzymują w Al-Anon szansę uczenia się od siebie nawzajem, jak – mimo choroby – żyć w sposób satysfakcjonujący i szczęśliwy.

Alateen

To młodzi ludzie, którzy żyją w rodzinie dotkniętej chorobą alkoholową. Tak jak członkowie Al-Anon, spotykają się na mityngach po to, by dzielić się doświadczeniem, siłą i nadzieją z innymi i żeby znaleźć skuteczną drogę do rozwiązywania swoich własnych problemów. Niezależnie od tego jak trudno jest w danym momencie, w Alateen możesz odnaleźć nadzieję, a przy tym nauczyć cieszyć się życiem, pomijając to, czy alkoholik wciąż pije czy nie.

Al-Anon Dorosłe Dzieci

Jeśli jesteś osobą dorosłą i z pozoru wszystko układa ci się dobrze, ale ty czujesz, że „coś jest nie tak”, to być może pochodzisz z rodziny dotkniętej chorobą alkoholową – teraz, a nawet w tak odległej przeszłości, że sam tego nie doświadczyłeś. Na mityngach Al-Anon Dorosłe Dzieci spotkasz ludzi, którzy mają podobne problemy, a mimo to prowadzą szczęśliwe, dobre życie. Taką samą pomoc uzyskasz na mityngach Al-Anon.

Informacje na stronie internetowej:

https://al-anon.org.pl

tel. 00 33 6 99 85 32 00 (dyżur telefoniczny: wtorek, czwartek 17:00-19:00)

 

email: paris.nadzieja.alanon@outlook.fr

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

czwartek,
21 września 2023

(264. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Rok A, I
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Sonda

Czy częściej korzystasz ze strony internetowej parafii czy z facebooka parafialnego?

Ze strony parafialnej

Z facebooka

Z obu źródeł